Stil

Reperi Lil Tjay qëllohet disa herë me armë zjarri në Edgewater


Lil Tjay

Policia e Nju Xhersit po heton rastin ku reperi i Bronksit, Lil Tjay, u qëllua disa herë gjatë një tentative të dyshuar për grabitje.

Incidenti i dhunshëm ndodhi pak pas mesnatës të së mërkurës në Edgewater.

Oficerët iu përgjigjën thirrjeve të shumta për të shtëna në Kompleksin e Apartamenteve Shëtitore. Aty gjetën, Tione Merritt, i njohur me emrin artistik Lil Tjay, me plagë të shumta në trup.

Policët kanë arrestuar tre persona të gjinisë mashkullore si rezultat i të shtënave ndaj Lil Tjay, njëri prej të cilëve thotë se ishte ai shkaktari.

Një njoftim nga Zyra e Prokurorit të Qarkut Bergen thotë se Mohamed Konate u përpoq të kryente një grabitje të armatosur kundër Lil Tjay dhe dy burrave të tjerë që ishin me reperin.

Lil Tjay

Sipas policëve, Konate qëlloi Tjay disa herë dhe një nga miqtë e reperit u qëllua një herë.

Konate mban tre akuza për tentativë vrasjeje të shkallës së parë. Dy burrat që ishin me Tjay u arrestuan edhe për armëmbajtje pa leje të shkallës së dytë.

Një burim tha për revistën “TMZ” se Tjay i është nënshtruar një operacioni dhe se po bëhet më mirë.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore