Sport

Real Madrid nuk do ofrojë më shumë se 100 milionë për Kane


Foto: Julian Finney/Getty Images

Real Madrid thuhet se nuk do të ofrojë më shumë se 100 milionë euro për të transferuar sulmuesin e Tottenham, Harry Kane këtë verë, sipas COPE.

Kane, 29 vjeç, është nën kontratë me Spurs për një tjetër sezon, por është zgjedhja e parë e Madridit për të zëvendësuar Karim Benzema, i cili refuzoi një zgjatje të kontratës për t’u bashkuar me kampionët saudit Al Ittihad në një transferim të lirë këtë javë.

Kapiteni i Anglisë është gjithashtu një objektiv i Manchester United dhe Los Blancos e dinë se negociatat për nënshkrimin e Kane do të jenë të vështira, me Spurs që nuk kërkojnë ta nxjerrin sulmuesin në treg.

Në fillim të kësaj jave, Spurs zbuluan fanellën e tyre për sezonin 2023-2024 me Kane përpara dhe në qendër.

Për të vënë pak më shumë presion, Tottenham prezantoi fanellën e sezonit të ardhshëm këtë të enjte dhe e bëri këtë me Harry Kane si një referencë reklamimi.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore