Sport

Real Madrid njofton largimin e Benzema-s


Tashmë zyrtarisht, Karim Benzema do të largohet nga Real Madrid-i pas 14 vitesh.

Ishte bërë e ditur edhe para pak ditësh që sulmuesi francez do ta mbyll aventurën me Real-in, derisa ajo tashmë edhe është konfirmuar nga vetë klubi spanjoll.

Është vetë klubi madrilen që nëpërmjet një komunikimi në kanalin zyrtar njofton se francezi dhe Los Blancos do të ndajnë rrugët.

Në të gjithë këto vite, Benzema u shndërrua në një prej futbollistëve kryesorë të “Mbretërve” duke fituar edhe 25 trofe, mes të cilave dallojnë pesë trofe të Ligës së Kampionëve si dhe katër trofe të LaLiga-s.

Fituesi aktual i Topit të Artë është lojtari i pestë për nga prezencat me fanellën e madrilenëve, i cili numëron 647, ndërsa është për momentin golashënuesi i dytë më i mirë për spanjollët me 353 gola të shënuar.

Mbetet për t’u parë e ardhmja e Benzema-s, teksa flitet se ai do t’i bashkohet skaudrës nga Arabia Saudite, Al Ittihad, që do të thotë se sezonin e ardhshëm do të jetë kudnërshtar i Cristiano Ronaldo-s.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore