Përballje

Real Madrid arrin epërsi të dyfishtë përballë Celtic në pjesën e parë


Pjesët e para të dy ndeshjeve të së mërkurës në Ligën e Kampionëve ishin interesante dhe me gola.

45 minutat e para të ndeshjes mes Real Madrid-it dhe Celtics përfunduan me fitoren e këtyre të parëve me rezultat 2:0.

Dueli ishte plotësisht i dominuar nga Los Blancos, të cilët kishin mundësi të shumta shënimi.

Goli i parë erdhi në minutën e gjashtë, nga penalltia, me anë të Luka Modric.

Në minutën e 21-të, Real Madrid-i shënoi përsëri nga penalltia, por këtë herë me anë të Rodrygo-s.

10 minuta para fundit të pjesës së parë, Celtic kishin një mundësi shënimi nga penalltia, por Juranovic nuk e realizoi.

Në anën tjetër, ndeshja mes Shakhtar Donetsk dhe RB Leipzig, është me rezultat 0:1.

 

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore