• Rashiç për Albanian Post: Kosova e do themelimin e Asociacionit, problemi qëndron te Vuçiçi

    Ministri për Komunitete dhe Kthim, Nenad Rashiç, në një intervistë për Albanian Post ka thënë se Qeveria e Kosovës është e gatshme ta themelojë Asociacionin e Komunave me Shumicë Serbe. Por, thotë se pengesë për t’u funksionalizuar ky mekanizëm është presidenti serb Aleksandër Vuçiç, meqë po refuzon ta nënshkruaj marrëveshjen Bazë të 27 shkurtit të […...

Të fundit nga Politikë