Sport

Rami i kthen përgjigje Di Maria-s: Do të më mësosh si të qaj?


Kanë kaluar 10 ditë që kur Argjentina mposhti Francën me penallti në finalen e Kupës së Botës 2022, por sherri mes Adil Rami-t dhe disa lojtarëve të Albiceleste nuk ka marrë fund.

Ish-reprezentuesi francez kritikoi qëndrimin e Emiliano Martinez-it gjatë dhe pas ndeshjes, duke e quajtur atë “idiotin më të madh në futboll”. Megjithatë, shoku i skuadrës së Martinez, Angel Di Maria doli në mbrojtje të portierit të Aston Villa.

“Dibu është portieri më i mirë në botë, shko të qash diku tjetër”, vuri në dukje Di Maria.

Rami nuk ishte aspak i kënaqur me komentet e Di Maria-s dhe iu kundërpërgjigj anësorit të Juventus-it pasi citoi një postim në Twitter me frazën e lartpërmendur dhe fotografitë e argjentinasit duke qarë në raste të ndryshme.

“A do të më mësosh [si të qaj], Angel?” ka shkruar Rami.

Tani mbetet për t’u parë nëse ish-ylli i Real Madridit është i gatshëm të komentojë rreth postimit të Rami-s në Instagram.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore