• Ora 10:00, betimi i kabinetit Rama para Metës

    Kryeministri Edi Rama dhe ministrat e kabinetit do të betohen ditën e nesërme para Presidentit të Shqipërisë, Ilir Meta. Mësohet se ceremonia e betimit do të bëhet në orën 10:00 në Presidencë. Pas një seance maratonë që zgjati 20 orë, qeveria e re “Rama 3” ka marrë votëbesimin e Kuvendit të Shqipërisë në orët e […]

Të fundit nga Politikë