• Qeveria ndan 50 mijë euro për familjen e policit të vrarë në Banjskë

    Qeveria e Kosovës, në mbledhjen e të mërkurës ka ndarë mbi 50 mijë euro për familjen e policit të vrarë në Banjskë. Kryeministri i Kosovës Albin Kurti, ka thënë se me këtë vendim do të mundohen sado pak t’i ndihmojnë bashkëshortes së rreshterit Bunjaku, vajzës dhe dy djemve të tij. Edhe ministri i Financave, Hekuran […]

Të fundit nga Politikë

  • Trump sulmohet gjatë një tubimi, dëgjohen të shtëna dhe shihet gjak në ftyrën e ish-presidentit amerikan

  • Sveçla: Toleranca ndaj kriminaliteteve si fajdeja e haraçi ka përfunduar

  • Aksion i policisë kundër fajdexhinjëve, prangosen dy persona

  • Prokuroria nis hetimet ndaj profesorit Xhevat Krasniqi

  • Më shumë