Lajme

Qendra e Studentëve i rikthehet normalitetit pas dy vitesh


Jeta studentore në Qendrën e Studentëve në Prishtinë i rikthehet normalitet pas dy vitesh. Ajo për një kohë kishte qenë e mbyllur për shkak të pandemisë, andaj punoi me një kapacitet të përgjysmuar.

Dren Aliu, student i Stomatologjisë në Universitetin e Prishtinës, është njëri ndër mijëra studentët e kësaj qendre.

Ai thotë se kushtet në Qëndrinë Studentëve janë të mira pavarësisht se gjendet larg shtëpisë.

Kjo qendër ofron të gjitha kushtet, përfshi edhe hapësirat për lexim dhe rekreacion.

Mensa e studentëve ku ushqehen studentët, pas dy vitesh shërbimi “Merr me vete”, tani më ofron ushqim edhe në restorantin e saj; në mëngjes dhe në darkë me një meny të pasur ushqimore.

https://www.youtube.com/watch?v=rHLA1HwaDZ0&ab_channel=AlbanianPost

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore