Muzikë

Publikohet promoja paralajmëruese e performancës së ardhshme të Usher në “Super Bowl”


Këngëtari amerikan, Usher ka zbuluar një promo të Apple Music nga performanca e tij e ardhshme në “Super Bowl LVIII Halftime Show” të këtij viti, duke nxitur një interpretim që ka qenë “30 vjet në krijim.”

Klipi i gjatë një minutë shkon përgjatë duke ndërthurur pamje të fansave që këndojnë me melodinë e famshme të hitit “Yeah!” të këngëtarit, duke përfshirë nga një kor gospel deri te një furrë e shpërndarë që riprodhon melodi inekzituese të këngës.

Traileri shfaq gjithashtu disa fytyra të njohura që tregojnë dashurinë e tyre për këngën, duke përfshirë LeBron James, J Balvin dhe Jung Kook.

Usher u zbulua si artisti i këtij viti për “Super Bowl Halftime Show” në shtator të vitit që lamë pas, shkruan Page Six, transmeton AlbanianPost.

“Është një nder i jetës të kontrollosh një paraqitje në ‘Super Bowl’. Nuk mund të pres t’i sjell botës një shfaqje të tillë, ndryshe nga çdo gjë tjetër që kanë parë më parë nga unë”, tha Usher në një deklaratë në atë kohë.

“Faleminderit fansave dhe të gjithëve që bënë të mundur këtë mundësi. Do ju shoh shumë shpejt”, pati shtuar ai.

Shfaqja e parë e Apple Music “Super Bowl Halftime Show” vitin e kaluar solli ikonën, Rihanna dhe theu rekorde shikueshmërie kur ylli pop shpalli shtatzëninë e saj të dytë gjatë performancës.

Usher premton të sjellë hitet e tij më të mëdha në skenë në Allegiant Stadium në Las Vegas gjatë natës më të madhe të futbollit më 11 shkurt.

Artisti i njohur i muzikës R&B, fitues i çmimit “Grammy”, gjithashtu po përgatitet për të nxjerrë albumin e tij të nëntë studiues, “Coming Home” më 9 shkurt, pikërisht në kohë për lojën.

Apple Music “Super Bowl Halftime Show” është pjesë e një partneriteti të shumëvjeçarë mes NFL, Roc Nation dhe Apple Music.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore