Aplikacione

Publikimi i versionit web të ‘Threads’ mund të ndodhë në të ardhmen e afërt


Meta parashikohet të publikoj së shpejti versionin në web të platformës së saj të re Threads, me synimin që të përfitojë avantazhin ndaj X, pasi numri i përdoruesve të Threads ka filluar të bjerë.

Versioni në web i Threads pritet të sjellë përmirësime të rëndësishme për përdoruesit.

Meta plans launch of Threads web version next week: Report | Tech News

Megjithëse Meta nuk ka publikuar me një datë të saktë, Adam Mosseri, drejtori i Instagram, ka shprehur se mund të ndodhë në të ardhmen e afërt. Sipas një raporti nga Reuters, publikimi mund të ndodhë këtë javë.

Threads u prezantua si një aplikacion për Android dhe iOS më 5 korrik, dhe arriti të mblidhte 100 milionë përdorues në vetëm 5 ditë pas publikimit.

Megjatë, pas një periudhe fillimisht të suksesshme, Threads pati një rënie në popullaritet, pasi shumë përdorues u kthyen në platformën X.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore