Sport

PSV kërkon Elanga-n, Manchester United kërkon të rikthejë Januzajn


Eindhovens Dagblad raporton se PSV Eindhoven po konsideron të nënshkruajë Anthony Elanga në huazim nga Manchester United.

PSV po përpiqet të gjejë një zëvendësues për Cody Gakpo, i cili u transferua në Liverpool në fillim të muajit.

Elanga, 20 vjeç, ka qenë i lidhur me Everton gjatë afatit kalimtar, por për momentin nuk është arritur asnjë marrëveshje.

Tani PSV mund të bëjë një lëvizje për reprezentuesin suedez, megjithëse ata po konsiderojnë gjithashtu një ish-lojtar të Manchester United, me Adnan Januzaj të Sevilla-s në listën e tyre të ngushtë.

Januzaj mund të bëhet i disponueshëm nëse Bryan Gil i bashkohet Sevillas nga Tottenham Hotspur.

Elanga po kërkohet edhe nga Borussia Dortmund, por asnjë marrëveshje nuk është arritur deri më tani.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore