Lajme

Protestë në Tel Aviv për 200 ditët e burgimit të pengjeve


Familjet e pengjeve të Hamasit organizuan një protestë në Tel Aviv për të shënuar 200 ditët e burgimit të të dashurve të tyre.

Familjet dhe mbështetësit e tyre lyen duart me ngjyrë të kuqe dhe i ngritën në drejtim të qiellit në një akt proteste në sheshin HaBima të qytetit.

Familjet i bëjnë thirrje qeverisë që të marrë masa për lirimin e tyre.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore