Shqipëria

Prona me vlerë 175 mijë euro në Shqipëri, Francë, Brazil, SHBA dhe Irlandë


E përditshmja “The Irish Times” ka listuar sugjerimet e saj se çfarë mund të blihet me 175 mijë euro në Francë, Brazil dhe Irlandë. Mes tyre, media irlandeze ka përfshirë edhe Shqipërinë, kontretisht qytetin e Sarandës.

Irlandë: Ballinrobe

E njohur si Park House, në rrugën Neale, kjo pronë 406 metra katrorë (m2) ndodhet pranë lumit Robe. Shtëpia, që daton nga fundi i shekullit të XIX-të, ka tetë dhoma gjumi, kopsht privat dhe garazh me gurë të prerë në pjesën e pasme.

Është rinovuar në fillim të viteve 2000, por ka qenë bosh, kështu lipset pak rinovim.

Francë: Champdeniers-Saint-Denis

Kjo shtëpi njëkatëshe, me katër dhoma gjumi, shtrihet në 111 m2. E vendosur 15 minuta nga parku natyror Marais Poitevin “Venecia e Gjelbër” dhe një orë nga La Rochelle dhe bregu, prona ka një pishinë stërvitore 10 m2 dhe potencial për t’u ndërtuar në sitin e madh.

Brazil: Sao Paolo

I vendosur në një nga vendet më të dëshirueshme në “Real Parque”, afër Fondacionit Oscar Americano dhe komunitetit të mbyllur Pignatari, ky apartament me katër dhoma gjumi ka një tarracë me pamje nga kopshtet e gjelbra komunale.

Njëra nga katër dhomat e gjumit aktualisht është e organizuar si zyrë dhe objektet përfshijnë një pishinë, dhomë lojrash, kënd lojërash dhe dhomë feste.

SHBA-të: Virginia

E vendosur në Hampton, i njohur si “Rajoni i Parë i Amerikës”, kjo shtëpi me tri dhoma gjumi shtrihet në 0,14 hektarë.

Prona, e cila është rimodeluar në vitin 2017, është e përshtatshme për plazh.

Dupleksi i katit të parë me dy dhoma gjumi, që shtrihet në 90 m2, i vendosur në Resortin Bougainville në Detin Jon – një zonë që pretendon të ketë 300 ditë diell në vit.

Prona ka pamje nga deti dhe akses direkt në një plazh privat, i cili ka ambiente për sporte ujore, restorante dhe bare. Gjithashtu ka një garazh për ruajtje shtesë.

Shqipëri: Sarandë

Dupleksi i katit të parë me dy dhoma gjumi me sipërfaqe 90 m2, i vendosur në Resortin “Bougainville” në Detin Jon – zonë që pretendon të ketë 300 ditë diell në vit.

Prona ka pamje nga deti dhe qasje direkte në një plazh privat, i cili ka ambiente për sporte ujore, restorante dhe bare. Gjithashtu ka një garazh për ruajtje shtesë.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore