Kosova

Prokuroria Speciale ngre aktakuzë për ‘’Shpëlarje të parave’’


Ilustrim

Prokuroria Speciale e Republikës së Kosovës ka ngritur aktakuzë ndaj një personi me inicialet B.K për kryerjen e disa veprave penale.

Aktakuza e drejtuar në Gjykatën Themelore të Prishtinës – Departamenti Special, përfshinë më saktësisht, dy vepra penale.

‘’Blerja, posedimi, shpërndarja dhe shitja e paautorizuar e narkotikëve, substancave psikotropike dhe analoge në vazhdim’’  nga Kodi Penal i Republikës së Kosovës” dhe ‘’Shpëlarja e parave’’ nga neni Kodi Penal  dhe Ligji për Parandalimin e Pastrimit të Parave dhe Luftimin e Financimit të Terrorizmit”, thuhet në njoftimin për medie të Prokurorisë Speciale të Kosovës.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore