Film

“Profesori” nuk do të jetë më pjesë e sezoneve të ardhshme të “La Casa de Papel”


Njëri ndër serialet me shikueshmërinë më të lartë në platformën “Netflix”, padyshim që është seriali “La Casa de Papel”.

Seriali përbëhet nga një kast i gjerë aktorësh profesionistë, përfshirë edhe aktorin spanjoll, Alvaro Morte.

Morte, i cili në serial paraqitet në personazhin e “Profesorit” të “Money Heist”, ka bërë të ditur se nuk do të jetë më pjesë e sezoneve të reja të serialit “La Casa de Papel”.

Lajmin e ka bërë të ditur vet aktori, teksa ka postuar një video në llogarinë e tij të Instagram-it, në të cilën ka shpjeguar largimin e tij.

Në videon e publikuar, Morte, ka mbishkruar – “Të largohesh për herë të fundit nga seksioni i fjalëve ‘La Casa de Papel’, fjalët janë të panevojshme. Falënderues shumë, për gjithçka. Për tifozët (sigurisht të parët), për të gjithë ekipin e serialit dhe Netflix-it. Dhe për ty , Profesori im i dashur. Do të më mungojë të kaloj një kohë kaq të mirë me ty. Faleminderit”.

Ndryshe, ‘Money Heist’ – “La Casa de Papel”, është një seri televizive spanjolle me dramë krimi, krijuar nga Álex Pina.

Seriali gjurmon dy vjedhës të përgatitur prej kohësh të udhëhequr nga Profesori (Alvaro Morte), një në Monedhën Mbretërore të Spanjës dhe një në Bankën e Spanjës.

Narrativa tregohet në një mënyrë të ngjashme me kohën reale dhe mbështetet në kthime mbrapa, kërcime në kohë, motivime të fshehura të karakterit dhe një narrator jo të besueshëm për kompleksitetin.

Seriali përmbys zhanrin “Heist” duke u treguar nga perspektiva e një gruaje, Tokyo (Úrsula Corberó) dhe duke pasur një identitet të fortë Spanjoll, ku dinamika emocionale kompenson krimin perfekt strategjik.

Xhirimet e seriali janë realizuar në vende si; Spanja, Panama, Tajlanda dhe Italia.

Deri më tani “La Casa de Papel” ka publikuar gjithsej pesë sezone, të cilat rezultuan të suksesshme, duke bërë që seriali të fitoj disa çmime të rëndësishme kinematografinë botërore.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore