• Problemi me Referendumin serb: Qeveria thërret seancë të jashtëzakonshme për të shtunën

    Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka njoftuar se do të thërras seancë të jashtëzakonshme për të shtunën e 15 janarit me fillim në orën 14:00. Kurti, në një prononcim të shkurtër për media, pas takimit me ambasadorët e QUINT-it, pjese e të cilit, ishin edhe presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani dhe kryeparlamentari, Glauk Konjufca, tha […]...

Të fundit nga Politikë