Sport

Pritja merr fund, Greuther Furth-i merr fitoren e parë sezonale në Bundesliga


Skuadra gjermane e Greuther Furth-i i ka dhënë fund ecurisë historike pa fitore në Bundesliga. Furth-i nuk kishte asnjë fitore në 14 javët e para të kampionatit.

Fitorja minimale 1-0 në shtëpi përballë Union Berlin-it i dha fund thatësirës për të marrë tri pikët.

Havard Nielsen-i ishte heroi i vendasve dhe i takimit. 28-vjeçari norvegjez shënoi golin e vetëm të sfidës në minutën e 55 dhe i dha fitoren Furth-it.

Megjithatë, fitorja nuk e rrit në renditje skuadrën e drejtuar nga Stefan Leitl-i. Ata qëndrojnë në vendin e fundit të Bundesliga-s me katër pikë. Gjashtë pikë më shumë ka Armina Bielefeld-i i vendit të 17.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore