Uncategorized

Priscilla Presley tregon pse nuk u martua kurrë pas vdekjes së Elvis Presley-t


Priscilla Presley nuk gjeti kurrë një dashuri më të madhe se ish-bashkëshorti i saj, Elvis Presley.

Aktorja, e cila ishte e martuar me këngëtarin e ndjerë nga viti 1967 deri në vitin 1973, u shpreh se pse nuk u martua kurrë më pas tij.

“Të jem i sinqertë me ju, nuk kam dashur kurrë të martohem pas tij. Unë kurrë nuk kam pasur ndonjë dëshirë”, shpjegoi ajo.

“Askush nuk mund të krahasohej me të”, shtoi ajo.

Ndërsa Priscilla, 78 vjeçe, nuk i konfirmoi drejtpërdrejt thashethemet e kahershme se ajo u zotua të mos martohej më kurrë derisa Elvis ishte gjallë, ajo tha se do t’i ishte thyer zemra ta shihte atë me dikë tjetër.

“Unë thjesht nuk mendoj se ai mund ta përballonte këtë”, tha tutje ajo.

Priscilla – e cila ndan vajzën Lisa Marie Presley me ikonën e muzikës – zbuloi gjithashtu pse nuk kishin më shumë fëmijë së bashku.

“Elvis ndjeu se kishte një orar shumë të ngjeshur dhe kishte pak faj që nuk ishte aq shumë kur Lisa ishte më e re”, shpjegoi ajo.

“Me orarin dhe turneun e tij, ai thjesht ndjeu se nuk ishte mjaftueshëm pranë për t’i kushtuar shumë vëmendje të pasurit një fëmijë tjetër”, shtoi ajo.

Elvis vdiq nga një atak në zemër në moshën 42 vjeçe – katër vjet pasi dyshja u largua nga puna në vitin 1977.

Sipas një biopsie, ai kishte disa barna me recetë në trupin e tij në momentin e vdekjes.

Javën e kaluar, Priscilla kujtoi mënyrën se si mësoi për vdekjen tragjike të  Elvisit, gjatë një interviste në “TalkTV” me kolumnistin, Piers Morgan.

Ajo tha se i ishte thënë lajmi shkatërrues gjatë një telefonate me një nga menaxherët e Elvisit.

“Unë ende mund t’i dëgjoj fjalët e Joe Esposito-s, ‘Cilla, Elvisi ka vdekur’, dhe kjo ishte sikur, thjesht nuk mund ta imagjinoja atë ndonjëherë, veçanërisht në moshën e tij, ende kaq i ri dhe që donte të bënte kaq shumë dhe kishte kaq shumë gjëra të planifikuara” shpjegoi Priscilla.

“Frika ime e madhe ishte Lisa, dhe si t’i them asaj”, vazhdoi ajo. “Ajo ishte vetëm 9 vjeç në atë kohë”.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore