Jetesë & Stil

Priscilla Presley reflekton mbi historinë e njohjes me Elvis-in dhe diferencën e tyre në moshë


Aktorja amerikane, Priscilla Presley u shfaq në Festivalin e Filmit në Venecia për premierën e “Priscilla” të Sofia Coppola-s, filmi që tregon marrëdhënien me ish-bashkëshortin e saj, legjendën e ndjerë, Elvis Presley.

Në një konferencë për shtyp pas premierës, Presley trajtoi diferencën e saj në moshë me këngëtarin e ndjerë, duke thënë se ai ishte “respektues” për moshën e saj.

Të dy u takuan në vitin 1959, kur Priscilla ishte 14 vjeçe dhe Elvisi 24, shkruan CNN, transmeton AlbanianPost.

Priscilla dhe Elvis Presley.

Elvisi kishte shërbyer në ushtri në Gjermani, ndërsa njerku i Priscillas ishte vendosur në Forcat Ajrore aty pranë. Të dy u takuan dhe u bënë miq.

“Elvis do të më derdhte zemrën e tij, frikën, shpresat, humbjen e nënës së tij, të cilën ai nuk e kapërceu kurrë, dhe unë isha personi që vërtet u ula atje për ta dëgjuar dhe për ta ngushëlluar. Unë isha pak më e vjetër në jetë sesa në numër dhe kjo ishte tërheqja”, tha ajo.

“Dhe ju e dini, njerëzit mendojnë, por unë kurrë nuk kam bërë seks me të. Ai ishte shumë i sjellshëm, shumë i butë, shumë i dashur. Por ai e respektonte edhe faktin që isha vetëm 14 vjeç. Ne ishim më shumë në mendje dhe mendonim. Dhe kjo ishte marrëdhënia jonë”, shtoi ajo.

“Ishte shumë e vështirë për prindërit e mi të kuptonin se Elvis do të ishte kaq i interesuar për mua dhe unë me të vërtetë mendoj sepse isha më shumë dëgjues”, shtoi tutje ajo.

Ajo e quajti Elvisin dashurinë e jetës së saj. Ata ishin të martuar nga viti 1967 deri në 1973 para se të ndaheshin.

Priscilla Presley.

“Ishte stili i jetesës që ishte kaq i vështirë për mua dhe mendoj se çdo grua mund ta kuptoj këtë”, tha ajo.

“Por kjo nuk e prishi marrëdhënien tonë, ne mbetëm ende shumë të afërt. Dhe sigurisht, ne kishim vajzën tonë dhe u sigurova që ai ta shihte atë gjatë gjithë kohës. Ishte sikur të mos e kishim lënë kurrë njëri-tjetrin”, rrëfeu tutje ajo.

Përndryshe, filimi i Coppola-s bazohet në librin e Presley-t të vitit 1985 “Elvis and Me”.

“Priscilla” del në kinema më 27 tetor.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore