Stil

Princi Harry shfaqet surprizë në “NFL Honors”, disa orë pas kthimit nga MB ku shkoi për të parë babain e diagnostikuar me kancer


Princi Harry bëri një paraqitje të veçantë në NFL Honors të së enjtes të 8 shkurtit, për t’i dhënë çmimin “Walter Payton NFL Man of the Year”, mbrojtësit të “Pittsburgh Steelers”, Cameron Heyward.

“Gjithçka që bëni ju djema brenda dhe jashtë fushës është vërtet e jashtëzakonshme”, tha Harry, 39 vjeç, përpara se të prezantonte çmimin.

“Ju jeni modele për miliona në mënyrën se si e mbani veten dhe në mënyrën se si ia ktheni. Ky çmim përfundimtar — nderimi më i lartë ka të bëjë me shërbimin e komunitetit tuaj. Dhe ka një njeri të veçantë të cilit do të donim t’i bënim nderim tani. Një lojtar që shkon përtej dhe përkushtimi i jashtëzakonshëm i të cilit për të ndihmuar të tjerët është një reflektim i historisë së tij”, vazhdoi ai.

Çmimi iu dorëzua Heyward, i cili ishte në ngazëllyer për të marrë çmimin nga Princi Harry.

“Njeri, Princi Harry. Burrë, jam në shok. Ky është Princi Harry”, tha Heyward pasi doli në skenë.

Paraqitja e Dukës së Sussex-it vjen disa orë pasi ai u kthye në Kaliforni pasi bëri një udhëtim të shpejtë 24 orësh për të parë babanë e tij, mbretin Charles, i cili u diagnostikua me kancer.

Pallati Buckingham zbuloi të hënën se kanceri i monarkut u gjet pas “testeve të mëvonshme diagnostike” pas operacionit të tij për trajtimin e një prostate të zmadhuar në janar.

“Madhështia e tij ka filluar sot një orar trajtimesh të rregullta, gjatë së cilës ai është këshilluar nga mjekët që të shtyjë detyrat me publikun. Gjatë gjithë kësaj periudhe, Madhëria e Tij do të vazhdojë të ndërmarrë punët shtetërore dhe dokumentet zyrtare si zakonisht”, tha pallati në njoftim.

Nderimet e NFL mbahen çdo vit për të njohur lojtarët, trajnerët dhe ekipet më të mira të NFL.

Ceremonia e këtij viti u organizua nga Keegan-Michael Key dhe pati shumë të famshëm të pranishëm, duke përfshirë Issa Rae, Janelle Monae, Aly Raisman, Flavor Flav, Demar Hamlin, Justin Hartley dhe Gayle King.

Princi Harry mori pjesë në “Super Bowl-in” e tij të parë në vitin 2022, me kushërirën e tij të parë, Princeshën Eugenie.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore