Jetesë & Stil

Princesha e vogël Gerladinë bën jehonë në mediat franceze


Magazina e famshme Paris Match, i ka dedikuar një shkrim të veçantë familjes mbretërore të Shqipërise, përkatësisht Princeshës Gerladine .

Si pjesë e një interviste të gjatë që “Revista Who” i ka dedikuar Princit Leka II të Shqipërisë dhe gruas së tij Princeshës Elia Zaharia – Zogu, kanë bashkangjitur një seri fotografish të vajzës së tyre, Princeshës Geraldine.

E veshur e gjitha me rozë, ulur në prehrin e nënës së saj, Princesha e vogël Geraldine shikon aparatin e çuditur, shkruan Paris Match, transmeton Albanian Post.

Kjo intervistë e gjatë shoqërohet me disa shkrepje fotografish në ambiente të jashtme dhe të brendshme, e po ashtu edhe me disa lloje veshjesh.

Brenda intervistës si rrallë herë shfaqet edhe e vogla e familjes.

Paris Match, shkruan edhe për daljet e rralla në publik të Princeshës së Vogel Gerladinë, e cila më 22 tetor të këtij viti feston ditëlindjen e saj të parë.

Që kur lindi, gati katër muaj më parë, Princesha e vogël Geraldine – e cila mban emrin e gjyshes së saj, Mbretëreshës Geraldine – ishte shfaqur në vetëm dy raste të tjera në llogarinë e Instagramit të babait të saj, Princ Lekës II.

Princi Leka II ka postuar dy foto me gruan dhe vogëlushen e tyre, si shoqëruese të urimit të tij për Krishtlindje dhe Vitin e Ri.

Lidhur me këtë çështje ai u shpreh në këtë intervistë: “Personalisht, unë nuk jam për ekspozimin e tepruar në media, por në raste të veçanta, sigurisht që më pëlqen të ndaj momente familjare ose profesionale”, – përfundon artikulli i “Paris Match”.

Albanianpost.com


Lajmet kryesore