Pajisje

Prezantohet lapsi i ri i Apple


Apple prezantoi lapsin e ri Apple Pencil me port USB-C, i cili kushton 79 dollarë.

Në krahasim me gjeneratat e mëparshme, lapsi i ri ka ndryshime të rëndësishme.

Apple announces cheaper Apple Pencil with a hidden USB-C port - HardwareZone.com.sg

Lapsi i ri mbushet përmes portit USB-C dhe ofron funksionin “hover” në modelet M2 iPad Pro.

Lapsi është 7,5 x 155 mm dhe peshon 20,5 gramë, ngjashëm me Apple Pencil 2.

Lapsi i ri do të fillojë të shitet në fillim të nëntorit.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore