• Portugalia kualifikohet në çerekfinale të “EURO 2024”

    Portugalia është kualifikuar në çerekfinale të Kampionatit Evropian pasi e ka mposhtur me penallti Slloveninë. Portieri portugez Diogo Costa ka pritur tri penallti rresht për të dërguar Portugalinë në çerekfinale të Euro 2024. Penalltitë për Portugalinë u shënuan nga Cristiano Ronaldo, Bruno Fernandes, dhe Bernardo Silva. Portugal beats Slovenia in penalties...

Të fundit nga Sport

  • Franca e mposht Belgjikën, kualifikohet në çerekfinale të “EURO 2024”

  • Supergol i Rumanisë ndaj Ukrainës

  • Davis nokauton Martinin – mbron titullin e kampionit të botës

  • Kombëtarja shqiptare realizon fotot zyrtare para Euro 2024

  • Më shumë