Sport

Policia sekuestron mjete piroteknike para ndeshjes Shqipëri-Poloni


Shërbimet e Policisë kanë sekuestruar mesditën e së dielës një numër të konsiderueshëm mjetesh piroteknike.

Këto të fundit, po tentoheshin të futeshin në stadiumin “Air Albania” para ndeshjes Shqipëri-Poloni, e vlefshme për Evropianin 2024.

“Mesditën e sotme, gjatë kontrolleve të ushtuara, kanë konstatuar se grupe tifozësh kanë tentuar që mes flamujve dhe banderolave që shërbejnë për dekor, të futin në stadium, një numër të konsiderueshëm flakadanësh, kapsollash dhe lëndësh të tjera piroteknike, të cilat janë sekuestruar nga shërbimet e Policisë”, vëren Policia në njoftimin zyrtar.

Sekuestrimi është bërë në kuadër të masave të ndërmarra për garantimin e rendit dhe sigurisë publike, para, gjatë dhe pas zhvillimit të ndeshjes.

Policia ka marrë masa për shoqërimin në Komisariat, të shtetasve përgjegjës, si dhe për çdo rast tjetër që do të konstatohet gjatë kësaj kohe, do të merren masa për shoqërimin dhe procedimin penal të shtetasve përgjegjës.

Policia publikon planin e masave për ndeshjen Shqipëri-Poloni

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore