Aplikacione

Platforma X njofton tarifë 1 dollarë për përdoruesit në Zelandën e Re dhe Filipine


Platforma X, ka njoftuar një tarifë prej një dollarë për përdoruesit në Zelandën e Re dhe Filipine.

Edhe pse teknikisht nuk është obligative, mos-pagimi do të kufizojë aftësinë e përdoruesve, duke ndikuar në postime, citime dhe pëlqime.

X zavede volání a videohovory, oznámil Elon Musk - Lupa.cz

Tarifa nuk është shumë e lartë, por pritet që shumica e përdoruesve të ndikohen negativisht nga ky ndryshim.

Përdoruesit në këto vende do të kenë opsionin të mos paguajnë, por do të ndryshoj eksperiencën e aplikacionit X.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

  • X

  • Lajmet kryesore