Lajme

Platforma Netflix goditet nga një ndërprerje e përkohshme globale


Të mërkurën në mbrëmje, nuk ishte më e mundur të hyni në katalogun e Netflix për një orë e gjysmë.

Prandaj, përdoruesit nuk mund të shihnin më filmat dhe serialet e tyre të preferuar.

Dhe për arsye të mirë, platforma e transmetimit ishte viktimë e një ndërprerjeje globale.

Sapo hyje në aplikacionin ose faqen e internetit të shërbimit, një mesazh tregonte se “Nuk mund të lidhet me Netflix”.

Pak pas orës 20:00, shumë përdorues të internetit francezë, anglezë apo edhe gjermanë raportuan masivisht në rrjetet sociale.

Ngjarja u zbardh përfundimisht rreth orës 21:30.

Në faqen e saj të internetit, Netflix gjithashtu e ka pranuar dështimin.

“Aktualisht po përjetojmë probleme të transmetimit në të gjitha pajisjet. Ne po punojmë për zgjidhjen e problemit. Kërkojmë ndjesë për çdo shqetësim”, tha platforma.

Dhe për të shtuar: “Ne përpiqemi t’ju sjellim shfaqjet televizive dhe filmat që dëshironi të shikoni, kur të doni, por në raste shumë të rralla, ne përjetojmë një ndërprerje shërbimi”.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore