Jetesë & Stil

Pink vjen me një dokumentar, ku prezanton jetën e vet


Pink është një ndër këngëtaret më të njohura dhe pëlqyera nga publiku. Së fundmi ajo ka ndarë detaje e dokumentarit të saj të ri, i cili do të shfaqet në platformën digjitale “Amazon Prime Video”.

Me titull “PINK: All I Know So Far”, dokumentari vjen i punuar nga regjisori i filmit “The Greatest Showman”, Michael Gracey.

Ai sjell pamje nga prapaskenat e turneut të vitit 2019 të këngëtares, “Beautiful Trauma Tour”. Duke na paraqitur jetën e këngëtares se si ajo mundohet ta balancoj jetën si nënë e dy fëmijëve, grua, afariste dhe performuese.

“I realizuar nga regjisori shumë i talentuar Michael Gracey. Me protagonist fëmijët më të lezetshëm, të krijuar nga unë. Edhe unë përfshihem në këtë dokumentar të ri. Bashkohuni me ne në prapaskenat e turneut, dhe shikojeni si realizohen këto ngjarje”, ka shkruar Pink në postimin e saj në Twitter.

Dokumentari i cili e përfshinë pamje nga prapaskenat e koncerteve, intervista dhe xhirime personale të këngëtares dhe familjes së saj, do të lansohet më 21 maj 2021.

Vitin e kaluar, Pink e kishte ndarë me publikun lajmin se ajo dhe djali i saj janë prekur nga koronavirusi, menjëherë pasi ishin diagnostikuar, duke shpjeguar se kjo sëmundje ua kishte vështirësuar frymëmarrjen dhe Jameson ishte ankuar për dhimbje të mëdha të gjoksit. Këtë eksperiencë këngëtarja e përshkroi si një prej gjërave më të frikshme që i ka kaluar në jetë.

Pas shërimit nga COVID-19, këngëtarja e famshme e muzikës i dhuroi 1 milionë dollarë, të cilat i kishte ndarë në dy pjesë të barabarta për fonacionet, “Temple University Hospital Emergency Fund” në Philadelphia dhe “City of Los Angeles Mayor’s Emergency COVID-19 Crisis Fund”

 

 

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore