Muzikë

Pink shtyn koncertet për shkak të çështjeve mjekësore familjare që kërkojnë “vëmendje të menjëhershme”


Koncertet e ardhshme të këngëtares Pink në Uashington, janë shtyrë për shkak të “çështjeve mjekësore familjare” që kërkojnë “vëmendje të menjëhershme”.

Ylli i popit, 44 vjeçe, e bëri të ditur lajmin në një postim në Instagram, duke u shprehur se po dërgonte “dashurinë dhe shëndetin më të sinqertë për të gjithë” fansat e saj.

“Më vjen shumë keq t’i informoj mbajtësit e biletave të Tacoma se dy shfaqjet e 17 tetorit dhe 18 tetorit do të shtyhen. Live Nation po punon për datat e ardhshme për t’u ricaktuar”, ndau Pink në deklaratën e saj.

“Çështjet mjekësore familjare kërkojnë vëmendjen tonë të menjëhershme. Unë u dërgoj të gjithëve ndjesën time më të sinqertë për çdo shqetësim që ka shkaktuar. Unë nuk po dërgoj asgjë tjetër përveç dashurisë dhe shëndetit për të gjithë”, vazhdoi deklarata.

Këngëtarja ndan vajzat Willow, dhe Jameson, me bashkëshortin Carey Hart dhe aktualisht është në mes të turneut të saj të “Summer Carnival 2023” që filloi në fillim të qershorit.

Ajo do të përfundojë turneun e saj në Amerikën e Veriut në nëntor me një ndalesë në Arlington të Teksasit.

Njoftimi vjen gati një muaj pasi asaj iu desh të riplanifikonte ndalesën e saj të turneut në Arlington për shkak të një infeksioni të sinusit.

“Përshëndetje të gjithëve. Më vjen shumë keq të raportoj se kam rënë me një infeksion të keq të sinusit dhe doktori më këshilloi të mos performoja sonte”, ka shkruar ajo në njoftimin e saj.

“Jam shumë e zhgënjyer. Ju e dini që unë bëj gjithçka në fuqinë time për të mos humbur kurrë një shfaqje”, pati shtuar ajo.

Gjatë ndalesës së parë të turneut në qytet, Pink doli në skenë me Willow në MB për të performuar këngën “Cover Me In Sunshine”.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore