Shqipëria

Përplaset ambulanca me automjetin në Tiranë, një i lënduar


Një aksident ka ndodhur mesditën e 10 gushtit në Tiranë, në zonën e njohur si ish-sheshi Shqiponja, ku një ambulancë është përplasur me një automjet tjetër, duke lënduar një person si pasojë e impaktit.

Pasagjerja 66-vjeçare me inicialet K.I., e cila ndodhej brenda aumbulancës, u dëmtua lehtë dhe më pas u dërgua për në spital, ku po merr edhe ndihmën e parë dhe gjendet nën kujdesin e mjekëve.

Dy drejtuesit e automjeteve ndërkaq, E.D., 55 vjeç dhe F.K., 33 vjeç, janë shoqëruar në komisariat për të zbardhur detajet e plota të ngjarjes.

Një grup hetimor po punon po ashtu për sqarimin e rrethanave.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore