Shqipëria

Përmbyset kamioni me dru, vdes drejtori i Pyjores në Maliq


Një kamion i ngarkuar me dru, ka dalë nga rruga nё zonёn e Maliqit, duke zёnё poshtё njё person, i cili pёr pasojё ka ndërruar jetë.

Ngjarja e rёndё ka ndodhur nё afёrsi tё fshatit Dushar, tё rrethit tё Korçёs, teksa viktima ёshtё 38-vjeçari M.N., drejtor i Pyjores pranë Bashkisë së Maliqit.

Viktima ka qenë në kamion bashkë me 4 persona të tjerë dhe pasi ёshtё hedhur prej tij pёr tё shpёtuar, kamioni e ka zёnё poshtё duke i marrё jetёn.

Nuk dihet ende fati i personave, ndёrsa u mёsua se trupi i M.N. u nxorr nga banorёt e fshatit.

Forcat e zjarrёfikseve dhe policia kanё mbёrritur gjithashtu nё vendngjarje.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore