Lajme

Përleshje mes trupave të IDF-së dhe personave të armatosur palestinezë në veri të Gazës


“The Times of Israel” raporton për përleshje midis trupave të IDF-së dhe personave të armatosur palestinezë në pjesën veriore të Rripit të Gazës, afër Erez-it.

Radio Army raporton nga ana tjetër se një numër i armatosur palestinez dolën nga një tunel në Rripin e Gazës, disa qindra metra larg kufirit izraelit, dhe filluan të përleshen me trupat izraelite.

Raportet thonë se forcat e IDF-së vranë një numër të armatosur.

Mes përleshjeve, lëshohen mortaja, disa prej tyre duke ndezur sirenat në Netiv Ha’asara.

Nuk ka asnjë koment të menjëhershëm nga IDF-ja për incidentin.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore