• Përfundon takimi në Pallatin e Brigadave, Rama nderon me medalje Merkel-in

    Takimi midis kancelares gjermane, Angela Merkel, dhe kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama, që nisi në orët e para të 14 shtatorit, përfundoi me nderimin e kancelares gjermane me një medalje. Në një video të publikuar në median sociale “Facebook”, shfaqet kryeministri duke i dorëzuar kancelares medaljen. Kancelarja gjermane u nderua me Kordonin e...

Të fundit nga Politikë