Përfundon rundi i parë i takimit Kurti – Vuçiç, liderët do të takohen sërish gjatë ditës

Në Bruksel ka përfunduar rundi i parë i takimit trepalësh midis kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian. Siç mëson Radio Evropa e Lirë do të ketë takime dypalëshe midis liderëve të Kosovës dhe Serbisë me ndërmjetësuesit e BE-së, me qëllim që liderët të takohen sërish … Vazhdoni me leximin e Përfundon rundi i parë i takimit Kurti – Vuçiç, liderët do të takohen sërish gjatë ditës