Sport

Përfundojnë 16 sfidat e turit të parë në Kupën e Shqipërisë


Kanë përfunduar 16 përballjet e turit të parë në Kupën e Shqipërisë. 32 skuadra kanë zbritur në fushë këtë të mërkurë.

Mes rezultateve surprizuese dhe atyre të pritshmë kanë përfunduar 90 minutat e para.

Grupi A, rezultatet:

Luzi 2008 1–4 Teuta

Tërbuni 0–3 Partizani

Shkumbini 0–3 Tirana

Oriku 1–2 Bylis

Veleçiku 0–3 Skënderbeu

Erzeni 1–0 Dinamo

Vora 2–1 Korabi

Besëlidhja 0-0 Burreli

Grupi B, rezultatet:

Butrini 1-1 Laçi

Besa 1-0 Pogradeci

Lushnja 0-3 Tomori

Labëria 2–1 Vllaznia

Maliqi 0–0 Kukësi

Flamurtari 1–1 Apolonia

Turbina 1–1 Egnatia

Elbasani 0–2 Kastrioti

Ndeshjet e kithimit do të jenë më 14 gusht.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore