Libra

Performanca me gjarpër e vitit 2001 nga Britney Spears, do të jetë pjesë e librit të saj “The Woman in Me”


Këngëtarja e muzikës pop, Britney Spears duket se “mezi pret” që fansat të lexojnë librin e saj të ardhshëm “The Woman in Me”.

Kështu deklaroi Spears në një postim në llogarinë e saj të Instagramit, derisa ka publikuar një prej performancave të saj në edicionin e vitit 2001 të ceremonisë së ndarjes së çmimeve “MTV Video Music Awards”, ku ishte shfaqur me një gjarpër mbi supe.

Lidhur me performancën në fjalë, Britney do të ndajë detaje më të hollësishme në librin debutues.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Maria River Red (@britneyspears)

“Një nga performancat e mia të preferuara ishte me një piton albino”, mbishkroi ajo një klip nga performanca e saj legjendare “I’m a Slave 4 U” në “MTV Video Music Awards 2001”.

“Më kujtohet ende se sa e frikësuar u ndjeva kur më dhanë këtë gjarpër dhe u ngjita në skenë! Kam folur më shumë për këtë performancë dhe për të preferuarat e tjera në librin tim #The WomanInMe. Mezi pres që ta lexoni më 24 tetor”, shtoi ajo.

Libri deputues i Spears është një “histori e guximshme dhe çuditërisht prekëse për lirinë, famën, amësinë, mbijetesën, besimin dhe shpresën”, sipas një njoftimi për shtyp nga botuesi “Gallery Books”.

I shpallur në korrik, më shumë se një vit pasi Spears u lirua nga një konservator 13-vjeçar, libri zbulon “për herë të parë udhëtimin e saj të jashtëzakonshëm – dhe forcën në thelbin e një prej interpretuesve më të mëdha në historinë e muzikës pop”.

“The Woman in Me” do të jetë në dispozicion si një libër klasik, e-libër dhe audio libër.

Të interesuarit mund të porosisin librin në shitës të ndryshëm, duke përfshirë Amazon (e disponueshme edhe në Kindle), Barnes & Noble, Target, Walmart dhe Bookshop.

Britney po kthen një kapitull të ri pas ndarjes së saj nga bashkëshorti Sam Asghari pas një viti martesë dhe gjashtë vitesh së bashku.

Asghari paraqiti kërkesën për divorc në gusht duke përmendur “ndryshime të papajtueshme”.

Spears konfirmoi ndarjen muajin e kaluar duke shkruar në Instagram –  “Siç e dinë të gjithë, unë dhe Asghar nuk jemi më bashkë. 6 vjet është një kohë e gjatë për të qenë me dikë, kështu që jam pak e tronditur, por nuk jam këtu për të shpjeguar, sepse sinqerisht nuk është punë e askujt”.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore