Sport

Përballja me Juventusin, Milani në krizë në mbrojtje


Stefano Pioli do të duhet të gjejë një mënyrë për të rreshtuar mbrojtjen e tij të Milan-it pasi katër lojtarë të rregullt të ekipit të parë nuk janë të disponueshëm për ndeshjen e Serie A me Juventus-in.

Skuadra e Pioli-t nuk ishte në gjendje të ndalonte festën e Inter-it të hënën në mbrëmje, duke marrë një humbje 2-1 në derbi.

Tifozët e Milan-it presin ndryshime gjithëpërfshirëse në verë në përgjigje të vështirësive të kësaj fushate dhe Pioli pritet të shkarkohet në fund të sezonit, me zëvendësues të mundshëm duke përfshirë Mark van Bommel, Paulo Fonseca-n dhe Xavi-n.

Megjithatë, “MilanNews.it” nënvizon se si kuqezinjtë po përballen me probleme serioze në mbrojtje për përballjen e tyre të ardhshme me Juventus-in, pa mundur të llogarisin te Theo Hernandez, Davide Calabria, Fikayo Tomori dhe Pierre Kalulu.

Ndërsa ky i fundit është jashtë për shkak të një dëmtimi, të tre të parët u pezulluan në Derby della Madonnina, duke i përjashtuar ata nga udhëtimi i ardhshëm në Torino më 27 prill.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore