Sport

Pas Ronaldo-s, Al-Nassr kërkon edhe Busquets-in


Al-Nassr, i cili pritet të përfundojë nënshkrimin e Cristiano Ronaldo-s, ka bërë gjithashtu një lëvizje për të nënshkruar me mesfushorin e Barcelonës Sergio Busquets, sipas Mundo Deportivo.

Busquets, 34 vjeç, i skadon kontrata në fund të sezonit dhe, sipas raporteve, ka marrë një ofertë “marramendëse” nga pala e Arabisë Saudite për t’u bashkuar me ta në janar.

Megjithatë, nuk ka asnjë indikacion se mesfushori do ta pranojë propozimin, me Barcelonën që dëshiron që ai të largohet nga sezoni dhe skuadra e Major League Soccer Inter Miami gjithashtu shpreson për nënshkrimin e tij.

Busquets ka thënë se shpreson të ketë njëfarë qartësie për të ardhmen e tij deri në shkurt, pasi më parë ka pranuar se është “tërhequr” nga ideja për të luajtur në MLS.

Ndërkohë, Diario Sport raporton se ka një ndarje midis hierarkisë së Barcelonës pasi ata kërkojnë për një trashëgimtar eventual të Busquets në bazën e mesfushës.

Trajneri Xavi Hernandez është i dëshpëruar për të nënshkruar me Martin Zubimendin e Real Sociedad, por kufizimet financiare po e detyrojnë klubin të kërkojë edhe diku tjetër.

Bordi i drejtorëve, i udhëhequr nga presidenti Joan Laporta, është i interesuar për Ruben Neves të Ëolves, i përfaqësuar nga Jorge Mendes, dhe drejtori i futbollit Mateu Alemany pëlqen N’Golo Kante të Chelseat, të cilit i skadon kontrata në qershor.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore