Muzikë

Pas Rihanna-s, radha e Usher-it për të performuar në “Super Bowl”


Artisti e valltari i famshëm amerikan, Usher Raymond, këngëtari fitues i tetë herë i çmimit “Grammy” i njohur si Usher, do të kryesojë shfaqjen e pjesës së parë të “Super Bowl LVIII” në Las Vegas.

Lajmin e ka njoftuar Liga Kombëtare e Futbollit, Roc Nation dhe platforma, Apple Music, shkruan The Washington Post, transmeton AlbanianPost.

Ai vjen në vitin e dytë të marrëveshjes shumëvjeçare të ligës me Apple Music dhe do të jetë hera e parë që Usher do të performojë i vetëm në këtë eveniment.

Usher

“Është një nder i jetës që më në fund të kontrolloj një performancë të Super Bowl nga lista ime”, tha Raymond në një deklaratë.

“Mezi pres t’i sjell botës një shfaqje ndryshe nga çdo gjë tjetër që ata kanë parë nga unë më parë. Faleminderit fansave dhe të gjithëve që e bënë këtë mundësi. Do të shihemi së shpejti”, shtoi ai.

Raymond, 44 vjeç, performoi në shfaqjen e pjesës së parë të “Super Bowl” në vitin 2011 në Teksas, si një plotësues i aktit kryesor i grupit, Black Eyed Peas.

Raymond ishte përfolur si një kandidat i mundshëm për produksionin e pjesës së parë të këtij viti, pasi ai zgjati qëndrimin e tij të shfaqjeve në Las Vegas, i cili filloi në korrik të vitit 2022.

Pjesëmarrja e tij vjen në mes të partneritetit të N.F.L. me agjencinë sportive dhe argëtuese të Jay-Z, Roc Nation, e cila u nënshkrua në vitin 2019 për të rritur cilësinë e shfaqjeve të saj të pjesës së parë.

“Përtej këngës së tij të përsosur dhe koreografisë së jashtëzakonshme, Usher zhvesh shpirtin e tij”, tha Jay-Z në një deklaratë.

“Mezi pres të shoh magjinë”, shtoi ai.

Performanca e Raymond pason Rihanna-n, e cila performoi vitin e kaluar në Ariz, teksa e bëri publike shtatzëninë e saj nga skena e Super Bowl dhe tërhoqi vëmendje masive të fansave në rrjetet sociale.

Rihanna.

Raymond, 23 herë i nominuar për “Grammy”, fitoi “Grammy-n” e tij të parë në vitin 2001 në kategorinë “Performanca më e mirë vokale R&B mashkullore” për këngën “U Remind Me”.

“Super Bowl” do të zhvillohet më 11 shkurt të vitit 2024 dhe do të organizohet për herë të parë në Las Vegas në Allegiant Stadium, vendi i zhvillimit të avionëve të zi me vlerë 2 miliardë dollarë, i ndërtuar nga pronari i Las Vegas Raiders, Mark Davis, përpara lëvizjes së ekipit në qyteti pas sezonit 2019.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore