Film

‘Pas dyerve të mbyllura’ – Seriali i Harry dhe Meghan së shpejti në Netflix


Një trailer për dokumentarin në Netflix të princit Harry dhe dukeshës Meghan është publikuar së fundmi në llogaritë e përdoruesve të platformës më të madhe të shikimit të filmave dhe serialeve në botë.

Ky trailer hedh një vështrim në atë që çifti thonë se është historia e vërtetë se pse u larguan nga detyrat mbretërore.

“Askush nuk e sheh atë që po ndodh pas dyerve të mbyllura”, thotë princi Harry në një pasazh.

“Kur aksionet ishin kaq të larta, a nuk ka më kuptim të dëgjojmë historinë tonë nga ne?” shton Meghan.

Kjo vjen në sfondin e një “grindjeje mbretërore” rreth komenteve për një mysafir me ngjyrë në Pallatin Buckingham.

“Më duhej të bëja gjithçka që mundja për të mbrojtur familjen time,” tha Princi Harry gjithashtu në skenarin ngacmues për këtë serial.

Traileri vendos skenën përpara disa imazheve bardh e zi të papara më parë – nga një çift i ri që ngatërrohet deri tek imazhet e mëvonshme të tensionuara dhe lotuese të Meghan, dukeshës së Sussex.

Traileri një minutësh i serialit, i drejtuar nga Liz Garbus, ka një muzikë gjithnjë e më ogurzezë – dhe afrimi i serialit do të shkaktojë njëfarë ankthi mbretëror.

Nuk është ende e qartë se sa goditës mund të jetë ai, që do të pasohet dhe nga perspektiva e zbulimeve të mëtejshme në kujtimet e Princit Harry.

Seriali i Harry dhe Meghan në Netflix premton të tregojë “ditët klandestine të miqësisë së tyre të hershme” dhe do të ketë komente nga miqtë dhe familjarët që nuk kanë folur më parë “për atë që kishin parë”.

Historia e prapaskenave thotë se do të zbulojë një “foto të botës dhe mënyrën se si e trajtojmë njëri-tjetrin”, duke përfshirë marrëdhënien e Princit Harry dhe Meghan me median.

Ka të ngjarë të ketë shqetësime brenda Familjes Mbretërore në lidhje me trailerin që do të presë vizitën e profilit të lartë të Princit William dhe Catherine në Boston në SHBA këtë javë.

Udhëtimi i tyre tashmë është kërcënuar se do të mbetet në hije nga gara në Pallatin Buckingham.

Kumbara e Princit William, Lady Susan Hussey, hoqi dorë nga detyrat e saj të nderit për familjen mbretërore të mërkurën, pasi Ngozi Fulani, themeluesja e bamirësisë Sistah Space, përshkroi se si ajo ishte pyetur vazhdimisht se nga vinte ajo “në të vërtetë” në një pritje në Pallatin Buckingham.

Një zëdhënës i Princit William i ishte përgjigjur grindjes duke thënë se “racizmi nuk ka vend në shoqërinë tonë”.

Vizita e Princit William dhe Catherine në SHBA do të përfundojë me një ceremoni të premten për Çmimin e tyre Earthshot – i cili jepet për ide inovative për mjedisin.

Netflix nuk e ka konfirmuar datën e publikimit, megjithëse pritet të fillojë javën e ardhshme.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore