Përballje

Partizani rimerr kreun në Abissnet Superiore, triumfon përballë Kukësit


Ndeshja mes Kukësit dhe Partizanit në Abissnet Superiore përfundoi me fitoren e këtyre të fundit me rezultat 1:2.

Dueli ishte kryesisht i baraspeshuar, por Partizani shfrytëzuan rastet më mirë se Kukësi.

Goli i parë erdhi nga Partizani në minutën e 16-të, të cilin e shënoi Tedi Cara.

Në pjesën e parë nuk u shënuan më shumë gola nga asnjëra skuadër.

Me fillim të pjesës së dytë, në minutën e 48-të, Klejdi Daci barazoi rezultatin për Kukësin.

Më pas, në minutën e 75-të, ishte Eneo Bitri shënoi golin përfundimtar për fitoren e Partizanit.

Momentalisht, Partizani radhiten në pozitën e parë me 12 pikë, ndërsa Kukësi janë në vendin e fundit me dy pikë.

 

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore