Foto lajm

Parada e mbretërorëve në kurorëzimin e Charles III


Mbreti dhe Mbretëresha e Spanjës parakalojnë në Westminster së bashku me kokat e tjera të kurorëzuara. Siç mund ta shihni, asnjë mbretëreshë nuk mban diadema të çmuara: vetëm kapele elegante.
Kryeministri Rishi Sunak dhe gruaja e tij mbërrijnë në Westminster Abbey.
Mbërrin zonja e parë e Ukrainës Olena Zelenska me kryeministrin Denys Shmyhal (Foto nga Andrew Milligan – WPA Pool/Getty Images).
Zonja e parë amerikane Jill Biden me vajzën e saj Finnegan Biden në Westminster Abbey (Getty).
Presidenti francez Emmanuel Macron dhe gruaja e tij Brigitte
Mbreti Filip i Belgjikës dhe Mbretëresha Mathilde (Foto nga Jeff Spicer/Getty Images).
Mbreti i Lesotos Letsie III dhe Mbretëresha Masenate Mohato Seeiso, Foto nga Paul ELLIS / AFP)
Princi i Kurorës së Japonisë Fumihito dhe Princesha Kiko. (Toby Melville, Pool via AP)
Mbreti Abdullah II i Jordanisë me mbretëreshën Rania. (Paul ELLIS/AFP)
Mbretëresha Anne-Marie, Pavlos, Princi i Greqisë dhe Marie-Chantal (Jeff J Mitchell/Getty Images)