Muzikë

Pa asnjë koncert, Victoria Beckham ka fituar afro 510 mijë euro nga muzika në vitin 2020


Victoria Beckham - Artiste

Këngëtarja dhe kreatorja britanike, Victoria Beckham thuhet se ka fituar një shumë të konsiderueshme parash nga karriera e saj muzikore vitin e kaluar, pavarësisht se nuk ka mbajtur asnjë koncert të vetëm.

Këngëtarja, e cila vitet e fundit po ushtron profesionin e stilistes thuhet se ka fituar një fitim të madh prej 430 mijë funtesh për vitin 2020, që në euro i bie afro 510 mijë sosh.

Victoria Beckham.

Revista prestigjioze, The Sun ka raportuar se ish-firma muzikore e Spice Girls, Moody Productions Ltd, fitoi afro 500 mijë funte nga albumi i grupit dhe vazhdoi të paguante vetëm 86 mijë funte në taksë korporate nga fitimet e saj.

Por, ndërsa Victoria ka fituar një shumë të rregullt nga muzika e saj, pasi kishte grumbulluar më parë një milion funte nga miratimet, marrëveshjet e licencimit dhe tregtimi, pavarësisht se refuzoi t’i bashkohej sërish vajzave në turneun e tyre të vitit 2019, nuk mund të thuhet e njëjta gjë për biznesin e saj të modës.

Publikimi raporton se kompania e saj ka dështuar të bëjë një fitim që kur paraqiti shifrat për herë të parë në vitin 2016 dhe në vend të kësaj ka grumbulluar humbje prej më shumë se 50 milionë funtesh.

Kompania bëri një humbje të konsiderueshme prej 8.6 milionë funtesh në vitin 2020, e ndjekur nga një tjetër humbje prej 16.8 milionë funtesh në 12 muajt e mëparshëm.

David dhe Victoria Beckham.

Përkundrazi, bashkëshorti David Beckham, duket se po ecën mirë me investimet e tij, me kompaninë e tij Footwork Productions Ltd që tregon një fitim të madh prej 30.8 milionë funtesh.

Fitimet e Victorias nga karriera e saj muzikore vijnë pasi Spice Girls thuhet se kanë qenë në bisedime të reja për të titulluar “Glastonbury” si në turneun e tyre të fundit botëror, i cili është propozuar për vitin 2023.

Raportet e reja thonë se Victoria më parë tha se do të performonte me vajzat e grupit Emma Bunton, Mel C, Geri Horner dhe Mel B nëse do të ishte në një festival.

Spice Girls.

“Ideja është që do të nisë në vitin 2023 dhe do të përfundojë në Glastonbury. Victoria ka thënë më parë se do të performonte me ta në festival. Pra, kjo do të ishte mënyra perfekte për të përfunduar turneun”, tha një burim.

Muajin e kaluar u raportua se grupi Spice Girls, ndër më të suksesshmit e të gjitha kohërave ishte ftuar të ribashkohej për një koncert festiv për të shënuar jubileun e Mbretëreshës nga bosët e BBC-së.

Megjithatë, burimi shpjegoi se si kjo paraqitje e ardhshme është përjashtuar që atëherë, si rezultat i “projekteve të ndryshme dhe ‘kohës”.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore