Kosova

Osmani takohet me Hillary Clinton-in: SHBA-ja vazhdon ta ndihmojë Kosovën


Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, është takuar me ish-sekretaren amerikane, Hillary Clinton, në kuadër të iniciativës “Clinton”, derisa këtë të fundit e ka falënderuar për mbështetjen që SHBA i ka dhënë Kosovës.

“Në një bashkëbisedim me Sekretaren Clinton sot, e falënderova atë personalisht, Presidentin Clinton dhe të gjithë popullin amerikan që na ndihmuan që sot t’i gëzojmë këto të drejta dhe po vazhdojnë të na ndihmojnë që shembulli e zëri i Kosovës të jehojnë anekënd botës”, ka shkruar ajo në Facebook.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore