Shëndet

Oprah Winfrey është në shtëpi dhe “ndihet më mirë” pasi virusi i stomakut e bëri të kërkojë ndihmën e urgjencës


Prezantuesja ikonike Oprah Winfrey është në proces shërimi pasi një virus në stomak e dërgoi manjatin e medias në dhomën e urgjencës.

Rikuperimi i Winfrey po ecën mirë.

“Winfrey po shërohet pas një virusi të stomakut dhe mori një IV për shkak të dehidrimit me rekomandimin e mjekut të saj”, tha një përfaqësues i Winfrey për CNN, transmeton AlbanianPost.

“Ajo po pushon dhe ndihet më mirë çdo ditë”, shtoi ai.

Winfrey i tha shoqes së saj më të mirë dhe gazetares Gayle King në një video-telefonatë të postuar në faqen e King në Instagram se ajo “nuk mund të konsumonte ujë të mjaftueshëm për të mbajtur të hidratuar”, gjë që e bëri atë të kërkonte trajtim në spital.

Kur King vuri re se shoqja e saj dukej “e dobët” në video, Winfrey pranoi se ajo nuk po ndihej ende mirë.

Por, Winfrey tha, “Unë jam në rrugën time”.

Ajo vuri në dukje se shumë njerëz në familjen e saj gjithashtu e kapën insektin dhe i paralajmëroi shikuesit që të mbanin mend të lanin duart.

Winfrey humbi një paraqitje të planifikuar në episodin e së martës të “CBS Mornings”, ku ajo ishte vendosur të zbulonte përzgjedhjen e saj të fundit të “Oprah’s Book Club” në një takim me King dhe autorin e librit.

Për ata që pyesin, zgjedhja e Winfrey për klubin e librave është bestselleri i New York Times “Familiaris” nga David Wroblewski.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com

Lajmet kryesore