Shqipëria

Opozita në Maliq ankimim në KQZ për parregullsi në proces


Në Maliq, përfaqësuesit e koalicionit opozitar “Bashkë Fitojmë” kanë dërguar një ankimim pranë Komisionit Qendror të Zgjedhjeve duke kontestuar rezultatin e zgjedhjeve.

Këtë, për shkak të parregullsive në procesin zgjedhor.

Referuar ankimimit, në disa QV në Maliq ka pasur fletë votimi që duhet të ishin vlerësuar të pavlefshme për shkak të mungesës së vulave në anën e pasme.

Gjithashtu, sipas ankesës, nuk rakordon numri i zgjedhësve me fletët e përdorura dhe me renditjen sipas makinerisë së identifikimit të personave me fletët që janë marrë në dorëzim.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore