Sport

Olympiakos dhe Barcelona takohen të hënën për të diskutuar rreth Umtiti-t


Olympiakos do të takohet me Barcelonën të hënën për të diskutuar nënshkrimin e mbrojtësit Samuel Umtiti.

Umtiti, 28 vjeç, është një nga disa lojtarë që trajneri i Barcelonës, Xavi Hernandez, i ka thënë të gjejë një klub të ri këtë verë.

Një lëvizje në Rennes dështoi më herët në dritaren e transferimit, por Olympiakos tani mund t’i ofrojë Umtitit mundësinë për të luajtur futboll të rregullt dhe për të nisur karrierën e tij.

Kampionët grekë do të zhvillojnë bisedime me Barcelonën këtë javë që vjen për një marrëveshje huazimi një-vjeçare, me ndarjen e pagës së tij si pikë kyçe për diskutim.

Pagat e Umtiti, së bashku me problemet e fundit të lëndimeve, e kanë penguar më parë atë të largohet nga Barcelona, me klubet e tjera që hezitojnë të paguajnë aq sa ai fiton në Camp Nou.

Megjithatë, fituesi i Kupës së Botës nënshkroi një zgjatje të kontratës në janar, e cila e shpërndau pagën e tij në më shumë vite, duke i bërë pagat e tij më të përballueshme për palët e interesuara.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore