Pajisje

Odyssey Ark monitori i ri i Samsung 55 inç 4K


Samsung ka prezantuar një monitor të ri. Është një monitor i quajtur Odyssey Ark, dhe vjen me disa karakteristika mbresëlënëse.

Odyssey Ark është një monitor 55 inç 4K me një lakim prej 1000R. Rezolucioni i ekranit është 3840 x 2160 piksele, dhe raporti i pamjes së ekranit është 16:9.

Paneli përdor Quantum Mini LED për zbehjen lokale (1056 zona) të kombinuara me përpunimin 14-bit. Ai mbështet “Quantum HDR 2022”, që do të thotë një shkëlqim maksimal prej 2000 nits. Monitori vjen me një përfundim mat për të reduktuar shkëlqimin dhe reflektimet.

Monitori ka disa veçori të avancuara, të cilat mund të kontrollohen duke përdorur telekomandën e përfshirë Ark Dial, e cila mundësohet nga energjia diellore.

Ai gjithashtu ka disa veçori të dobishme për lojëra, të tilla si Game Bar dhe Samsung Gaming Hub. Monitori mundësohet nga Tizen, dhe ka gjithashtu mbështetje për Amazon Alexa dhe Samsung SmartThings.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore