• “Nuk ia jap Kurtit pensionin” – Nis protesta e serbëve në Veri

    Për shkak se Banka Qendrore e Kosovës (BQK) ka ndaluar dinarin për të bërë pagesa dhe shit-blerje, serbët e Kosovës, nën organizimin e Asociacionit të Pensionistëve Serbë të Kosovës, po protestojnë në Veri të vendit. Një numër i madh i serbëve janë mbledhur në sheshin që ata e quajnë “Braçe Miliç”, në Mitrovicë të Veriut. […]...

Të fundit nga Politikë