Pajisje

Nokia konfirmon se Android 13 do të vijë në pesë telefona të tjerë


Nokia zbuloi se ka përfunduar migrimin në Android 12 dhe nëse ndonjë smartphone nuk e ka marrë sistemin operativ, nuk do ta marrë atë në të ardhmen.

Njoftimi u pasua nga një konfirmim se cilat pajisje janë të parat në linjë për Android 13.

Lista përfshin pesë pajisje – Nokia X10 dhe Nokia X20, Nokia XR20, Nokia G50 dhe Nokia G11 Plus.

Nokia X20Nokia X10Nokia XR20Nokia G50Nokia G11 Plus

Treshja e telefonave inteligjentë të rinj, C31, G60 5G dhe X30 5G, të prezantuara në shtator në IFA 2022 në Berlin, nuk janë në listë, por kjo për shkak se dy të fundit nuk janë ende të disponueshëm në Kinë.

Pesë telefonat e tjerë Nokia të konfirmuar plotësojnë kërkesat e Rekomanduara për Android Enterprise.

Shkarkimi dhe publikimi i teksteve nga Albanian Post nuk lejohet pa përmendur burimin. Faleminderit për respektimin e etikës së profesionit të gazetarit.

/Albanianpost.com


Lajmet kryesore